Türkiye'nin ilk elektrikli tırı

Türkiye’nin İlk Elektrikli Tırları Arıç Lojistik’te

Arıç Lojistik küresel karbon salınımını azaltma hedeflerimiz doğrultusunda Türkiye’nin karayollarındaki ilk elektrikli tırlarını lojistik operasyonlarımıza dahil etmekten gurur duyuyoruz. Sektörümüz ve ülkemiz açısından bir ilki gerçekleştirdiğimiz bu yenilikçi girişim, değerli iş ortaklarımız Volvo Group, Marubeni Dağıtım ve Servis iş birliği ile gerçekleşti.

Arıç Lojistik olarak 2022 yılından itibaren sahip olduğumuz veya kiraladığımız filolarımızı elektrikli araçlara geçirmek üzere İş Operasyonları ekiplerimiz ve iş ortaklarımızla çalışmalar yürütüyor, operasyonlarımızdaki enerji tüketimini daha çok yenilenebilir enerji kaynağıyla desteklemeye çalışıyoruz.

Bu dönüşümde tedarikçilerimizle stratejik iş birlikleri yaparak dünyaya sıfır karbon salınımlı lojistik hizmetler üretmek üzere aktif olarak yenilikçi çözümler bulmaya çalışıyoruz. Mümkün olan her yerde elektrikli araçlara geçiş yapmak da bu stratejimizin ayrılmaz bir parçası. Tüm bu çalışmaların, 2030 yılına kadar operasyonel emisyonlarımızda %100 azalma ve 2040 yılına kadar değer zincirimizde net sıfır emisyon hedefimize önemli ölçüde katkıda bulunacağına inanıyoruz.

 

 

gezegeni koruyan ulaşım şekli

Türkiye’de lojistik elektromobilite dönüşümünü başlatmak için attığımız bu ilk adım ile ilk etapta yıllık karbon emisyonlarımızda 215 ton azalma hedefliyoruz. Bu azaltım yaklaşık olarak 1287 ağacın karbon emilimine veya başka bir deyişle, dünyayı dört kez turlayan bir tırın karbon emisyonunu ortadan kaldırmaya eşdeğer olacak.

Sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda, yeşil lojistik alanındaki etkimizi genişletmeye ve herkes için sürdürülebilir bir gelecek inşa edebilmek için emin adımlarla çalışmaya devam edeceğiz.

 

Sektörümüzde yepyeni bir sayfayı birlikte açmamızı sağlayan Volvo Trucks, Marubeni Dağıtım ve Servis ile Unilever Türkiye yetkililerine gösterdikleri destekler için teşekkür ediyoruz.

İş birliğimizin ülkemiz ve sektörümüz için hayırlı olmasını dileriz.

 

arıç lojistik elektrikli tır

Haberlerimiz

Bize

Ulaşın

Karayolu Taşımacılığı Hizmeti Almak İstiyorum!
Çilek Mah. 63176 Sk. No:6 Akdeniz/Mersin
+90 324 233 75 79
info@ariclojistik.com